We wtorek, 23 czerwca br., odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja Beyond Language, współorganizowana przez Università degli Studi di Roma „La Sapienza”, Stacja Naukowa PAN w Rzymie, Komisję Nauk Filologicznych oddziału PAN we Wrocławiu, Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych UWr oraz Uniwersytet Wrocławski.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną będzie ona, za pomocą aplikacji Google MEET, przebiegać we Wrocławiu i Rzymie jednocześnie!

W trakcie tej konferencji jeden z referatów na temat „Don`t mention the communism!” wygłosi anglistka z Liceum Ogólnokształcącego w Górze pani Agata Figiel. W swoim wystąpieniu górowska prelegentka skupi się na gramatyce komunikacyjnej polskiego humoru słownego lat 1972 - 80 jako sztuki „homo sovieticus” na podstawie wybranych scenariuszy filmowych.

Pani Agata jest aktualnie doktorantką prof. dra hab. Piotra Chruszczewskiego, dyrektora Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych Uniwersytetu Wrocławskiego, jednocześnie przewodniczącego Komisji Nauk Filologicznych Oddziału PAN we Wrocławiu.

iodo@amt24.biz