Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportBezpłatna Infolinia Konsumencka

Masz problem i nie wiesz, gdzie szukać porady? Nie wiesz jak skutecznie złożyć reklamację w sklepie? Chcesz zwrócić towar, rozwiązać umowę z usługodawcą lub dowiedzieć się jak skutecznie dochodzić swoich praw? Zapytaj ekspertów dzwoniąc na bezpłatny numer Infolinii Konsumenckiej: 800 889 866. Infolinia Konsumencka pomogła w tym roku już blisko 40 tys. konsumentów

Zdjęcie: Bezpłatna Infolinia Konsumencka


Stowarzyszenie Konsumentów Polskich oraz Fundacja Konsumentów już od pół roku prowadzą Infolinię Konsumencką, która jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Każdy konsument, mający problem z przedsiębiorcą, może zwrócić się po darmową poradę prawną dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 889 866. Porady nie są natomiast udzielane samym przedsiębiorcom.
W ciągu sześciu miesięcy działalności Infolinii konsultanci udzielili prawie 40 tys. porad. Najczęściej dotyczyły one spraw związanych z zakupami odzieży i obuwia, sprzętu komputerowego, z korzystaniem z usług telekomunikacyjnych oraz usług finansowych. Konsumenci mieli problemy głównie z jakością towarów i usług (wady, niezgodność z zamówieniem), z uznaniem rękojmi lub gwarancji, oraz z zapisami umów.
"Cieszymy się z dużej popularności naszej Infolinii Konsumenckiej, tym bardziej, że jest ona doceniana przez samych konsumentów. W badaniu satysfakcji przeprowadzonym przez firmę PBS aż 86% konsumentów uznało uzyskaną poradę za pomocną, a 93% było zadowolonych z profesjonalizmu naszych konsultantów." - mówi Grażyna Rokicka, prezes Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdziemy na stronie Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich jest niezależną, pozarządową organizacją konsumencką, która pomaga konsumentom już od 20 lat. Stowarzyszenie prowadzi akcje edukacyjne, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, certyfikuje umowy  i regulaminy sklepów internetowych, prowadzi szkolenia dla firm z prawa konsumenckiego. Doświadczenie Stowarzyszenia w poradnictwie konsumenckim w ostatnich latach to m.in. udzielanie blisko 25 000 bezpłatnych porad prawnych rocznie drogą e-mailową, a obecnie ok. 6 500 porad telefonicznych w ramach Infolinii Konsumenckiej.


MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.