Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2018 roku
  • Program wyrównywania różnic miedzy regionami III w 2018 r.
  • Profilaktyka mammograficzna – informacja NFZ
  • „Dolnośląskie inteligentny rozwój”
  • Starosta Górowski informuje
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportGdzie szukać pomocy medycznej w nocy i dni wolne od pracy - NFZ przypomina

W razie nagłego zachorowania - w nocy bądź dni wolne od pracy - pacjent ubezpieczony w NFZ ma do dyspozycji różne formy pomocy medycznej w zależności od rodzaju i stopnia ich nasilenia.

Zdjęcie: Gdzie szukać pomocy medycznej w nocy i dni wolne od pracy - NFZ przypomina


WAŻNE!!! Zawsze, gdy uważamy, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego - 999 lub 112.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna
W pozostałych przypadkach, w razie pogorszenia stanu zdrowia, każdy pacjent (bez względu na miejsce zamieszkania może skorzystać z najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego. Pomoc świadczona jest punktach nocnej opieki i nie wymaga od pacjentów zapisywania się lub deklaracji. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki. Informację o tym, gdzie w danym rejonie sprawowana jest nocna i świąteczna opieka lekarska i pielęgniarska, pacjent może uzyskać u swojego lekarza POZ, w oddziale wojewódzkim NFZ lub jego delegaturze dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 800 804 001. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Przypominamy:
w Górze nocną i świąteczną opiekę zdrowotną pełni PCZ Góra Śląska 56-200 Góra, ul. Hirszfelda 8.


Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:
w warunkach ambulatoryjnych,
w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Oddziały te nie zastępują lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Lekarz kieruje wyłącznie na badania i konsultacje niezbędne ze względu na stan nagłego zagrożenia życia lub nagłego, poważnego zagrożenia zdrowia.

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.