Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia w ZSO
  • PT KRUS w Górze informuje
  • Zaproszenie na badanie mammograficzne
  • Ważne zmiany dotyczące nocnej i świątecznej opieki medycznej
  • Strażackie działania w liczbach
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportDlaczego nie warto…

29 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Górze mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami krakowskiego zespołu NajemnicY grającego blues rocka. Artyści wystąpili czterokrotnie z 45 minutowym recitalem oddzielnie dla klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Było to kolejne działanie szkoły związane z uświadomieniem młodzieży zagrożeń jakie niosą ze sobą narkotyki.

Zdjęcie: Dlaczego nie warto…


Szkołę odwiedzili:

Rafał Gość Zalas – wokalista i gitarzysta grający z zespołami The Bats, Goście Goście, Czerwoni jak Cegła oraz Blues Drive, z którym to zdobył nagrodę za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy na XXI Festiwalu Blues Nad Bobrem. Współtwórca znakomitego duetu Zalas & Tokarczyk Duo. Od dwudziestu lat na krakowskiej scenie muzycznej . Współpracował z takimi muzykami jak Grzesiek Schneider (Dżem, Gienek Loska Band),Grzesiek Gryboś (Soul Finger), oraz z Robertem Pieculewiczem w formacji Moonwalker.

Michał Magister Racułt – wokalista i gitarzysta współpracujący z Patrycją Markowską jak również z licznymi formacjami krakowskiej sceny muzycznej (Freshback, Rock & Walk).

Muzycy wystąpili z recitalem muzyczno – profilaktycznym „Dlaczego nie warto…”
Koncert składał się z piosenek i utworów muzycznych a także opowiadań o codziennym życiu muzyków i zagrożeniach jakie związane są z tym zawodem. Artyści wspominali ludzi ze świata muzyki z Polski i zagranicy, którzy odeszli nie radząc sobie z nałogami lub wyszli z tego przekonując się dlaczego warto żyć . Muzycy przestrzegali przed sięganiem po narkotyki i alkohol. Opowiadali o swoich pasjach
i zainteresowaniach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o muzykach, którzy przez uzależnienia stracili życie i żywo reagowali podczas prezentowania piosenek. Niektórzy wyszli z sali z autografami muzyków i ich zdjęciami.

Spektakl odbył się z inicjatywy Centrum Profilaktyki Alkoholowej w Górze.

Więcej zdjęć w galeriiMAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.