Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Urząd Skarbowy informuje
  • Bezpieczny i aktywny senior
  • Bezpłatna Infolinia Konsumencka
  • Górowski PUP informuje o ofercie pracy
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportVI Panel przyrodniczy

4 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze odbyła się już po raz szósty interdyscyplinarna sesja popularnonaukowa pod hasłem „Panel przyrodniczy”

Zdjęcie: VI Panel przyrodniczy


W tym roku organizatorzy główny nacisk położyli na popularyzację wiedzy z zakresu biologii i chemii. Pani Agata Szymczykowska i Pan Jakub Mikołajczyk, absolwenci naszej szkoły,  aktualnie studenci Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, przeprowadzili niezwykle ciekawe doświadczenia chemiczne - „Wykrywanie katalazy w peroksysomach z bulw ziemniaka”, Wyodrębnienie DNA z materiału biologicznego - banana za pomocą ekstrakcji” oraz „Porównanie zawartości witaminy C w produktach żywnościowych: soku z papryki, pomarańczy, cytryny, żurawiny oraz aronii za pomocą mieszaniny jodku potasu i skrobi”.

Po raz drugi w szkole gościli państwo Renata i Zbigniew Skibińscy, którzy tym razem omówili zachowania oraz miejsce występowania w naszym powiecie bobrów. W swojej prelekcji zwrócili uwagę na zwyczaje bobrów, ich środowisko przyrodnicze oraz na to, jak w bardzo łatwy i tani sposób zapobiegać zniszczeniom spowodowane przez bobry.

Trzeci prelegent, Pan Krzysztof Grzegorzewicz, posiada niezwykle oryginalne hobby - interesuje się bowiem zwyczajami niektórych gatunków owadów. W swoim wystąpieniu opowiedział młodzieży o pszczołach i mrówkach mieszkających w jego mieszkaniu. Prezentacja wzbogacona została filmem autorstwa Pana Krzysztofa zmontowanego z krótkich klipów (niektóre z nich można obejrzeć na you tube windowbee), przedstawiających społeczne zachowania tych interesujących owadów.

W eksperymentach i wykładach udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących (licealiści i gimnazjaliści), Gimnazjum nr 1 i 2 z Góry i Gimnazjum z Czerniny oraz dyrektor ZSO Pani Magdalena Mielczarek i zainteresowani tematyką nauczyciele.

Organizatorkami tego naukowego przedsięwzięcia były - nauczycielka biologii Irena Dziamarska i nauczycielka chemii Małgorzata Kauch.

Irena Dziamarska, Małgorzata Kauch
Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.