Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Wpisani w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
  • Absolutorium dla Zarządu
  • Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2018 roku
  • Teatrzyk Dorotki  w PCPR
  • Bezpłatna Infolinia Konsumencka
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportZ wizytą w ramach projektu Odkryj Dolny Śląsk

13 stycznia 2017 r. Starosta Górowski Piotr Wołowicz wraz Wicestarostą Pawłem Niedźwiedziem gościli troje studentów-wolontariuszy, przedstawicieli międzynarodowej organizacji AIESEC, uczestników projektu „Discover Lower Silesia” – Odkryj Dolny Śląsk

Zdjęcie: Z wizytą w ramach projektu Odkryj Dolny Śląsk


W piątkowe przedpołudnie w Starostwie Powiatowym w Górze odbyło się niecodzienne spotkanie. Starosta Górowski Piotr Wołowicz wraz Wicestarostą Pawłem Niedźwiedziem gościli troje studentów – Nan Hang z Chin, Mariam Gogishvili z Gruzji oraz Raula Sentomo z Brazylii. Podczas wizyty gościom towarzyszyli dyrektor Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego Ewa Gano oraz Mariusz Baworowski – koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół. Obecni byli także uczniowie, w domach których studenci nocują. Młodzi ludzie w Górze przebywają od 8 stycznia, a ich wizyta zakończy się 14 stycznia.
Wizyta międzynarodowych gości odbywa się w ramach projektu Discover Lower Silesia (Odkryj Dolny Śląsk). Międzynarodowa organizacja studencka AIESEC co roku organizuje projekty dla polskich szkół i wolontariuszy z całego świata, których głównym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji. Organizacja działa od 1948 w 120 krajach. W Polsce jej komitet znajduje się przy Politechnice Wrocławskiej.
Studenci-wolontariusze będą przebywać w Polsce przez 6 tygodni, a górowski Zespół Szkół jest pierwszą szkołą, którą odwiedzają. W programie znalazły sie spotkania z uczniami na zajęciach i warsztatach w szkole oraz poza nią. Jako reprezentanci swoich krajów przekażą sporo ciekawostek związanych z kulturą, obyczajami swoich państw. Ich zadaniem będzie też zachęcanie do uczenia się języków obcych. W realizację projektu zaangażowali się nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice uczniów. Rodziny, które goszczą studentów w swoich domach starają się pokazać jak żyje się w takim niewielkim mieście jak nasze.
Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.