Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Bezpieczny i aktywny senior
  • Bardzo dobre wyniki gimnazjalistów
  • Nowe druki legitymacji dla osób niepełnosprawnych
  • Wsparcie dla rzemiosła
  • Międzypokoleniowe sadzenie drzew
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportMalowali na jedwabiu - warsztaty dla nauczycieli

14 lutego 2017 r. oraz 21 lutego 2017 r. w Powiatowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze odbyły się warsztaty malowania na jedwabiu dla 16 zainteresowanych nauczycieli placówek oświatowych powiatu górowskiego

Zdjęcie: Malowali na jedwabiu - warsztaty dla nauczycieli


Zorganizowane przez konsultanta edukacji artystycznej – Grażynę Onichimowską te twórcze warsztaty powstały z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi własnymi fascynacjami. Były to kreatywne zajęcia, które odkryły twórczy potencjał drzemiący w każdym z uczestników.

Wyroby jedwabne to produkt luksusowy, a zatem cieszący się zainteresowaniem zarówno młodych kobiet, pragnących podkreślić swoją indywidualność, jak i dojrzałych pań, które dobrze pamiętają czasy świetności jedwabnych chust, szali i apaszek z czasów swej młodości.

Warsztaty malowania połączone były z dawką teorii. Uczestnicy zapoznali się z technikami malowania na jedwabiu (np. metoda witrażowa, metoda akwarelowa) oraz z potrzebnymi do wybranej techniki materiałami.

Podczas części praktycznej panie przećwiczyły naciąganie jedwabiu na ramy oraz wykonały od podstaw techniką mieszaną przy użyciu gutty swoje, niejednokrotnie pierwsze małe dzieło sztuki, swój pierwszy kawałek jedwabiu, który w każdym przypadku stał się powodem do dumy i satysfakcji. Tak spędzony podczas ferii czas nie tylko wpłynął obniżająco na poziom stresu, ale również przyczynił się do rozwoju nowych umiejętności, a może nawet przyszłych pasji.

Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.