Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • PUP Góra zaprasza
  • Spotkanie Zespołu Samokształcenia Dyrektorów
  • Noc Bibliotek 2018 w Górze
  • e-Składka – proste płatności do ZUS
  • Dobre praktyki w pracy rolnika
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportZespół śpiewa i odnosi sukcesy

5 marca br. zespół Osetnopolan „śpiewająco” obchodził drugą rocznicę istnienia, goszcząc przy tej okazji licznych i bardzo życzliwych przyjaciół. Spotkanie połączono z obchodami Dnia Kobiet w Osetnie

Zdjęcie: Zespół śpiewa i odnosi sukcesy


Okolicznościowy koncert zespołu odbył się w świetlicy wiejskiej w Osetnie. Podczas spotkania do występów wokalnych Osetnopolan dołączył się Łemkowski Zespół Folklorystyczny Roztoka z Gwizdowa.
Przy okazji jubileuszu warto podkreślić, że choć zespół istnieje zaledwie 2 lata, to patrząc na jego aktywność artystyczną, dorobek ich jest imponujący. Przypomnijmy – Zespół Osetnopolanie składa się z 9 osób z Anną Demkowicz - jako założycielką - na czele. Pracują pod kierunkiem instruktora Jana Słobodziana (wcześniej Arkadiusza Gustawa). Członkowie zespołu, to zróżnicowana wiekowo grupa osób (10-60 lat), związanych ze wsią Osetno. W większości są to potomkowie przesiedleńców z Kresów Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, skąd się wywodzi część wykonywanego repertuaru – piosenka wileńska, lwowska czy ukraińska. Nieobca jest im również nuta ludowa czy pieśni religijne.
W zeszłym roku Powiat Górowski zgłosił Osetnopolan do IX Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, a Zespół „śpiewająco” został do niego zakwalifikowany. Jak sami podkreślają występ we wrocławskiej Operze w październiku 2016 okazał się dotychczas ich największym sukcesem, chociaż – jako że zespół ambitny – mają apetyt na więcej.
Na przestrzeni dwóch lat zespół wziął udział w licznych imprezach, festiwalach, przeglądach, a w wielu z nich uzyskał nagrody i wyróżnienia. Wśród nich znalazły się m.in.:
- Dożynki Gminne w Ryczeniu i Osetnie
- Dożynki Wojewódzkie 2016 w Miliczu
- przeglądy i konkursy organizowane przez Dom Kultury w Górze (Konkurs Piosenki lwowskiej i Wileńskiej, przegląd piosenki cygańskiej, piosenki biesiadnej, koncert kolęd)
- Folk Festiwal w Rudnej
- Święto Odzyskania Niepodległości w listopadzie w Gwizdanowie gmina Rudna
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Gwizdanów
- uroczystości okolicznościowe: np. 25-lecie działalności świetlicy wiejskiej w Kliszowie gmina Rudna, msze św. - Bożonarodzeniowe oraz odpustowe w Osetnie, Giżynie, Sułowie Wielkim, Rogowie Górowskim, Psarach
- 4 Noworoczne Spotkanie z Roztoką – Gawronki gmina Rudna
- 4.03.2016 występ z okazji dnia kobiet w Drozdowicach małych gmina Wąsosz.
Zespół nagra również piosenki do plebiscytu radia Wrocław, który prowadzi Małgorzata Majeran-Kokot – edycja wiosenna.
Jak widać dorobek Zespołu jest całkiem pokaźny.
Członkom Osetnopolan życzymy kolejnych sukcesów i kolejnych równie udanych jubileuszy!
Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.