Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Konkurs „Wybieram wybory”
  • Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Górze informuje
  • Ogłoszenie o przetargu
  • Historyczne zanieczyszczenie powierzchni ziemi
  • Weekend pod parą czyli Otwarcie Sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportTrzy pokolenia aktorów – absolwentów LO w Górze

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto jest doskonałą okazją do przypomnienia sylwetek absolwentów górowskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoje zawodowe życie postanowili związać ze sceną teatralną

Zdjęcie: Trzy pokolenia aktorów – absolwentów LO w Górze


„Świat jest teatrem, aktorami ludzie,
Którzy kolejno wchodzą i znikają”.

William Szekspir

Zawód aktora to także udział w produkcjach filmowych, licznych przedsięwzięciach artystycznych i spotkaniach z publicznością. W tym wyjątkowym dniu życzymy Zbigniewowi Walerysiowi, Paulinie Korthals i Kamilowi Królowi wielu wspaniałych ról zarówno w teatrze, jak i filmie.

Słowami noblistki - Wisławy Szymborskiej „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” wspominamy Mieczysława Stoora, znanego aktora, absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Górze (1946-1949), który zaraz po zdaniu matury rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim PWST w Łodzi. Był niezwykle pracowitym aktorem. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach. Jego karierę przerwała tragiczna śmierć w 1973 roku. Mieczysław Stoor został pochowany na Powązkach w Warszawie.

Maciej Kostyk


MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.