Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Straciłeś kartę? Nie ryzykuj!
  • Ogłoszenie o przetargu
  • Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia w ZSO
  • Giełda rolna
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportWędrujący Filmoznawca w górowskim Zespole Szkół

6 kwietnia w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze gościł pan Adam Domalewski, filmoznawca, doktorant w Katedrze Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM w Poznaniu

Zdjęcie: Wędrujący Filmoznawca w górowskim Zespole Szkół


Przeprowadził on trzygodzinne warsztaty dla uczniów i dwugodzinne warsztaty dla nauczycieli na temat: Filmowe sposoby mówienia o świecie. W warsztatach dla uczniów uczestniczyło 26 osób przede wszystkim z klas IV i III technikum.
Tematyka spotkania była związana z formułą matury ustnej i pisemnej z języka polskiego. Film jest jednym z tekstów kultury, który młodzież może wykorzystać w swojej rozprawce maturalnej i podczas odpowiedzi na egzaminie ustnym. Warsztaty były więc doskonałym wsparciem dla młodzieży w zakresie rozwijania umiejętności i narzędzi pracy z filmem. Uczniowie oglądali fragmenty filmów a następnie o nich dyskutowali. Dużo miejsca poświecono muzyce w filmach.
Nauczyciele na swoich warsztatach otrzymali podpowiedzi w jaki sposób rozmawiać o filmach z uczniami i jak umiejętnie zadawać pytania otwarte do oglądanych scen.
Pobyt filmoznawcy w szkole odbył się w ramach projektu Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej realizowanego przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest to projekt skierowany do szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych długofalową działalnością na polu edukacji filmowej. Jego zasadniczym celem jest współpraca aktywnych nauczycieli oraz filmoznawców, by film stał się czytelnym tekstem kultury. O spotkanie z filmoznawcą nie było łatwo, gdyż do projektu zgłosiło się aż 111 szkół, a komisja konkursowa wybrała tylko 31 miejsc, do których do końca czerwca trafią Wędrujący Filmoznawcy. Szkoła zakwalifikowała się do projektu dzięki staraniom pani Teresy Witkowskiej, nauczycielki języka polskiego i opiekunki koła filmowego Oko kamery. Zespół Szkól w Górze od 2010 roku bierze udział w programie Filmoteka Szkolna. Akcja!
Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.