Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Rozpocznij działalność gospodarczą z funduszami unijnymi
  • Bezpłatna Infolinia Konsumencka
  • Profilaktyka mammograficzna – informacja NFZ
  • Powiatowy Urząd Pracy informuje
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportPiotr Piszczek laureatem konkursu Studium Talent

Piotr Piszczek, uczeń klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego w Górze został nagrodzony w organizowanym przez Politechnikę Wrocławską programie Studium Talent w dziedzinie matematyki. Tegoroczny maturzysta zakończył konkurs z wynikiem bardzo dobrym, co oznacza, że zgodnie z regulaminem zostanie przyjęty na dowolny kierunek studiów na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz na Wydziale Matematyki.

Zdjęcie: Piotr Piszczek laureatem konkursu Studium Talent


Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się we wtorek 25 kwietnia 2017 w Auli Gmachu Głównego wrocławskiej uczelni.
Studium Talent przeznaczone jest dla uzdolnionych uczniów dwóch ostatnich klas liceum. Uczestnicy programu, najpierw uczestniczą w kilkumiesięcznym kursie na wrocławskiej Politechnice, a następnie po jego ukończeniu przystępują do finałowego konkursu.
Podczas kursu realizowane są tematy z podstaw analizy i algebry, a realizowane zagadnienia wymagają dużych predyspozycji matematycznych i ogromnego zaangażowania w rozwiązywanie poszczególnych zadań. Współprzewodniczącymi Konkursu Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej byli doc. dr Janusz Górniak i dr Jan Szatkowski.
Piotr od początku nauki w liceum wykazywał spore umiejętności z zakresu matematyki, z tego względu realizował naukę z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Uczestniczył dodatkowo w zajęciach koła matematycznego, reprezentował szkołę w Dolnośląskich Meczach matematycznych. Górowskiego licealistę do wzięcia udziału w Studium Talent namówił i przygotował nauczyciel matematyki Grzegorz Goździewicz.

Tomasz Woźniczka

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.