Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Wpisani w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
  • Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Górze informuje
  • e-Składka – proste płatności do ZUS
  • Bezpieczny i aktywny senior
  • „Noc Bibliotek” z udziałem SOSW
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportUrok, wdzięk i sprawność – to mażoretki z Niechlowa

W sobotę 29 kwietnia 2017 we Wschowie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek. Z naszego terenu w mistrzostwach udział wzięły mażoretki z gminy Niechlów

Zdjęcie: Urok, wdzięk i sprawność – to mażoretki z Niechlowa


Cały zespół mażoretek „Delicje” – wszystkie cztery grupy wiekowe – przygotowywał się do tego dnia bardzo intensywnie. Praca przyniosła fantastyczne rezultaty w postaci zdobytych medali – pucharów oraz uzyskania nominacji do udziału w Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się w Kędzierzynie Koźlu.

Najmłodsza wiekowo grupa, czyli przedszkolaki, zdobyły II miejsce i uzyskały nominację do mistrzostw Polski. Warto podkreślić, że grupa ta była najmniej liczną, a mimo to udało się jej pokonać nawet ponad dwudziestoosobowe zespoły.
Grupa kadetek zaprezentowała się w dwóch odsłonach. Jako trio wystąpiły: Izabela Guz, Weronika Kopaniecka oraz Olga Worwa, zdobywając II miejsce. Jako cały zespół nasze kadetki również zdobyły II miejsce oraz otrzymały nominację do mistrzostw Polski.
Najliczniejsza grupa – juniorki - zaprezentowała się aż w czterech kategoriach oraz w trzech występach solowych, uzyskując następujące wyniki: mażoretka klasyczna – III miejsce i nominacja do mistrzostw Polski, flagi – II miejsce i również nominacja, w kategorii show – I miejsce i nominacja do Mistrzostw Polski, mini formacja – IV miejsce, nasi soliści: Julia Wdowicka 7 miejsce, Daria Majewska IV miejsce i nominacja do mistrzostw Polski, Matias Burdziak I miejsce.
Mamy mażoretek uzyskały I miejsce i również zdobyły nominację do mistrzostw.

Mistrzostwa Polski to dla zaspołu ogromne wyzwanie. Wszystkich czeka dużo pracy, a także ogromny wysiłek logistyczny i finansowy. Jednakże, wiedząc jak wspaniałych ludzi mamy wokół siebie, wierzymy, iż uda się nam zrealizować plany i nie zawieźć pokładanych w nas nadziei.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, rodzinom i przyjaciołom, którzy nie tylko towarzyszyli nam w tym ważnym dniu, ale są także z nami na co dzień – podczas treningów. Dziękujemy za wsparcie. Dziękujemy również naszej trenerce, która – choć czasem nie jest łatwo – wie jak nas zmotywować do dalszej pracy.

Katarzyna Kurdek

Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.