Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • Rolnicy i hodowcy trzody chlewnej …
  • AKTYWNY SAMORZĄD - 2018 ROK
  • Mistrzostwa w ZS im. gen. S. Kaliskiego
  • Bezpieczny i aktywny senior
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportBezpieczniej nie tylko w gospodarstwie rolnym

PT KRUS w Górze podpowiada, jakie zabezpieczenia należy stosować, aby zapobiec wypadkom w gospodarstwie rolnym podczas wykonywania prac na wysokości, w wykopach i zbiornikach…

Zdjęcie: Bezpieczniej nie tylko w gospodarstwie rolnym


Włazy stropowe
Przy włazach stropowych i ściennych na strychu przymocuj boczne uchwyty ułatwiające wchodzenie i schodzenie z drabiny, oraz uchwyt do zaczepiania drabiny, a w przypadku używania schodów – poręcze. Włazy stropowe zabezpiecz od góry barierką na wysokości 1,1 m oraz listwą zaporową przypodłogową o wysokości 0,15 m, chroniącą przed wypadnięciem w razie poślizgnięcia. Włazy ścienne zabezpiecz uchylną barierką chroniącą przed wypadnięciem.

Schody
Schody i pomosty na ich górnym poziomie wyposaż w poręcze na wysokości 1,1 m, a pomost – dodatkowo w listwę zaporową o wysokości 0,15 m, zabezpieczającą przed wypadnięciem w razie poślizgnięcia. Na stopniach schodów zamontuj gumowe nakładki antypoślizgowe. Wszelkie otwory w podłogach zabezpiecz przykrywami, by ich powierzchnia była zrównana z powierzchnią podłoża; zamontuj uchwyty do podnoszenia i opuszczania przykrywy.

Wykopy
Jeśli wykonujesz wykopy, zwłaszcza głębokie (powyżej 1 m) i wąskie, stosuj zabezpieczenia przed osunięciem się ziemi, a na powierzchni usuwaj barierę chroniącą przed wypadnięciem albo oznacz wykop w widoczny z daleka sposób. Zadbaj o odprowadzenie wody deszczowej.

Zbiorniki
W zbiornikach na gnojowicę gromadzą się niebezpieczne gazy, takie jak amoniak, metan czy siarkowodór, dlatego przy pracach wewnątrz zbiornika korzystaj z maski przeciwgazowej, abyś nie uległ zatruciu. Wszelkie prace wymagające wchodzenia do zbiorników gnojowicy powinny być wykonywane z asekuracją drugiej osoby. Bezwzględnie stosuj mocną linę ubezpieczającą, która w razie konieczności pozwoli wydobyć cię na zewnątrz poprzez osoby asekurujące na powierzchni.

Ponadto PT KRUS w Górze przypomina, iż wypadek przy pracy rolniczej należy zgłosić niezwłocznie do najbliższej Placówki KRUS. Zgłoszenia dokonać może osoba poszkodowana lub inna osoba - osobiście, za pośrednictwem poczty, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Kierownik PT KRUS w Górze
mgr Anna Kolibek

Szczegółowych informacji udziela: NATALIA KORNICKA – Główny Specjalista KRUS PT Góra natalia.kornicka@krus.gov.pl tel. (65) 544 34 25

Źródło: broszura prewencyjna KRUS ”bezpieczna praca na wysokości, w wykopach i zbiornikach w gospodarstwie rolnym

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.