Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Zaproszenie na badanie mammograficzne
  • Stop pożarom traw
  • Giełda rolna
  • Weekend pod parą czyli Otwarcie Sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej
  • Mammobus w powiecie – II kwartał 2018 r.
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportVIII Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dniach 12-13 czerwca w Warszawie odbył się VIII Festiwal Filmoteki Szkolnej. Jego organizatorami były Filmoteka Narodowa oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej przy współpracy z Warszawską Szkołą Filmową i przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zdjęcie: VIII Festiwal Filmoteki Szkolnej


W spotkaniu pasjonatów kina po raz czwarty uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. W szkole od 2009 r. istnieje koło filmowe „Oko kamery”, które prowadzi Teresa Witkowska. W tym czasie miało ono sporo osiągnięć. Ostatnim jest zakwalifikowanie zrobionego przez nich filmu do II etapu konkursu „Podwórko talentów NIVEA”
Uczniowie przygotowali na festiwal spot reklamowy o swoich działaniach w tym roku szkolnym. Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach charakteryzacji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i uroczystej gali festiwalowej w kinie Iluzjon, gdzie prezentowane były spoty reklamowe poszczególnych zespołów. Drugiego dnia uczestnicy festiwalu spotkali się w Warszawskiej Szkole Filmowej na miniwarsztatach: aktorskim, operatorskim, promocji filmu i krytyczno-filmowym.
Nauczyciele mieli zajęcia na temat „Film artystyczny jako źródło pytań” i warsztat VR, na którym zapoznawali się ze zjawiskiem wirtualnej rzeczywistości oraz sposobami wykorzystania jej w działaniach filmowych i artystycznych.
Udział uczniów z Zespołu Szkół był możliwy dzięki wsparciu osób prywatnych i firm, które sfinansowały im dojazd do Warszawy. Pozostałe koszty pokrywali organizatorzy festiwalu.
Więcej zdjęć w galerii
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.