Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • PT KRUS w Górze informuje
  • Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2018 roku
  • Stop pożarom traw
  • Ważne zmiany dotyczące nocnej i świątecznej opieki medycznej
  • Oferta pracy dla lekarzy specjalistów
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportIX Regionalny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej Luboszyce 2017

13 sierpnia 2017 r. w Luboszycach po raz dziewiąty zabrzmiała pieśń żołnierska i patriotyczna w ramach corocznie organizowanego festiwalu

Zdjęcie: IX Regionalny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej Luboszyce 2017


      W 2009 r. Stowarzyszenie Klub Seniora „Złota Jesień” zorganizowało w Luboszycach I Regionalny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. 13 sierpnia 2017 r. już po raz dziewiąty zabrzmiała pieśń żołnierska i patriotyczna w ramach corocznie organizowanego festiwalu.
      Celem festiwalu jest ocalenie od zapomnienia naszej chlubnej historii i tradycji. Festiwal jest formą edukacji patriotycznej i obywatelskiej dla młodego pokolenia oraz formą wspomnień dla starszego.
Poprzez śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych uczestnicy i organizatorzy przypominają o kulturze i dziejach ojczystych.
Organizatorzy - członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora „Złota Jesień” uważają za swoją powinność czczenie pamięci o tych, którzy walczyli o naszą ojczyznę.
      Cyklicznie organizowany Regionalny Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej rozpoczął się od mszy świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Luboszycach w intencji wszystkich uczestników i organizatorów festiwalu.
Festiwalowe występy rozpoczęły się o godzinie 13.30.
Na festiwalowej scenie wystąpiło jedenastu solistów w wieku od ośmiu do osiemdziesięciu lat oraz czternaście zespołów śpiewaczych – łącznie ok. 200 uczestników.
     Każdy uczestnik za udział w festiwalu otrzymał dyplom oraz pamiątkową statuetkę a grochówki z polowej kuchni nie zabrakło dla nikogo.
Tak duże zainteresowanie udziałem w festiwalu było bardzo ważne i mobilizujące dla organizatorów, którzy już dzisiaj zapraszają na jubileuszową X edycję Regionalnego Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej Luboszyce 2018.
      Organizatorzy, dziękują wszystkim uczestnikom za udział, Wójtowi Gminy Jemielno i sponsorom za wsparcie przedsięwzięcia. Specjalne podziękowania Stowarzyszenie Klub Seniora „Złota Jesień” kieruje na ręce wolontariuszy, którzy i w tej edycji niestrudzenie wspomogli organizację festiwalu.

August Wasiluk
Prezes Zarządu Stowarzyszenia


Więcej zdjęć w galeriiMAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.