Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportGoście z zagranicy

W dniach od 8 do 15 października 2017 r. w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze gości trójka niecodziennych gości. Są to studentki z Brazylii, Iranu i Turcji. Przyjechały do Polski w ramach projektu Discover Lover Silesia (Odkryj Dolny Śląsk) organizacji AIESEC

Zdjęcie: Goście z zagranicy


W tym roku po raz drugi szkoła nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską realizując ten projekt. Głównym celem projektu jest budowanie międzykulturowego zrozumienia, zwalczanie stereotypów i nietolerancji. Dla uczniów projekt jest często jedną z nielicznych okazji do poznania odległej kultury.
Studentki spotykają się z uczniami na zajęciach i warsztatach w szkole oraz poza nią. Jako reprezentanci swoich krajów opowiadają i prezentują ciekawostki związane z kulturą, obyczajami oraz zachęcają do uczenia się języków obcych. Podczas warsztatów uczniowie mają okazję poznać ich obyczaje oraz nauczyć się przydatnych zwrotów w innych językach. Mają również możliwość zapoznać się z kuchnią innych krajów lub nauczyć ich tańców narodowych.
Opiekunowie wolontariuszek wraz z opiekunem projektu Mariuszem Baworowskim przygotowali również spotkania i zajęcia poza terenem szkoły, aby uatrakcyjnić ich pobyt i pokazać im kawałek naszego regionu. Studentki spotkały się z Burmistrz Góry Ireną Krzyszkiewicz i uczestniczyły w wycieczce po mieście. Oglądały od wewnątrz wieżę ciśnień. Noclegi gościom zapewnili rodzice uczniów. Kolejna możliwość spotkania z innymi kulturami już za rok w kolejnej edycji programu.

Więcej zdjęć w galerii

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.