Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Profilaktyka mammograficzna – informacja NFZ
  • „Noc Bibliotek” z udziałem SOSW
  • Ogłoszenie o przetargu
  • AKTYWNY SAMORZĄD - 2018 ROK
  • Stop pożarom traw
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportZmiany w nadzorze pedagogicznym

25 października 2017 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze odbyło się spotkanie wizytatorów Kuratorium Oświaty we Wrocławiu z dyrektorami górowskich zespołów szkół dla młodzieży i dorosłych prowadzonych przez Powiat Górowski

Zdjęcie: Zmiany w nadzorze pedagogicznym


Wizytator Maria Leśniak z Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu 25 października 2017 r. zorganizowała swoje pierwsze spotkanie, jako wizytator rejonowy z dyrektorami Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół im. gen Sylwestra Kaliskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze, nad którymi będzie sprawować nadzór z ramienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Towarzyszył jej wizytator Jan Kamiński znawca szkolnictwa zawodowego, długoletni pracownik Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Powiat Górowski reprezentowany był przez Sławomira Bączewskiego Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Górze.
Wizytatorom przedstawiono informacje o specyfice poszczególnych szkół, najważniejszych przedsięwzięciach realizowanych w poszczególnych jednostkach, stopniu zaawansowania prac związanych z reformą i jej skutkach.
Spotkanie jednak było poświęcone w głównej mierze zmianom w prawie oświatowym wynikającym z wdrażanej reformy. W ramach przedstawionej prezentacji multimedialnej przez wizytator Marię Leśniak między innymi omówiono zasady sprawowania nadzoru pedagogicznego, zarówno nad szkołami jak i nadzoru dyrektora nad nauczycielami, pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom i wiele innych prawnych aspektów funkcjonowania oświaty.
Określono też zasady wzajemnej współpracy i wzajemne oczekiwania. Spotkanie charakteryzowało się bardzo sympatyczną atmosferą, obfitością pytań i bardzo ożywioną dyskusją.
Na koniec spotkania wizytatorzy obejrzeli Centrum Kształcenia Praktycznego I Ustawicznego w Górze, gdzie mogli zapoznać się z jego bazą i wyposażeniem oraz kierunkami i formami kształcenia. Z dużym uznaniem wyrażali się na temat dokonań dyrektora i pracowników Centrum.

Więcej zdjęć w galerii

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.