Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Międzypokoleniowe sadzenie drzew
  • Spotkanie Zespołu Samokształcenia Dyrektorów
  • Straciłeś kartę? Nie ryzykuj!
  • „Dolnośląskie inteligentny rozwój”
  • Bardzo dobre wyniki gimnazjalistów
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportPoznawali życie pszczół

31 października 2017 r. w Zespole Szkól im. gen. Sylwestra Kaliskiego został zapoczątkowany cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego gościli w szkole Paweł Kaźmierczak i Michał Baworowski, którzy są pszczelarzami.

Zdjęcie: Poznawali życie pszczół


Licznie zgromadzeni na sali uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym jak produkuje się miód. Zobaczyli jak wygląda ul wewnątrz i ramka pszczela. Mogli powąchać dym z podkurzacza, którym pszczoły są uspokajane podczas pracy pszczelarza w pasiece. Przesiąknięci tym miłym dla powonienia dymem z próchna wierzbowego, wsłuchiwali się w opowieści o pracy pszczelarza w pasiece oraz o tym jak bardzo skomplikowane jest życie społeczne rodziny pszczelej. Tysiące ciekawostek na temat hodowli pszczół poparte były praktycznymi poradami jak radzić sobie w pasiecie. Zebrani obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną, podziwiali misternie zbudowane plastry wosku oraz mieli okazję przymierzyć kapelusz pszczelarza. To niecodzienne spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, że Samorząd Uczniowski musiał wprowadzić wejściówki w postaci "Pszczelich biletów". Być może uczestnicy spotkania zarażą się pasją hodowli pszczół i w przyszłości sami zostaną pszczelarzami.

Więcej zdjęć w galerii

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.