Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Górowski PUP informuje o ofercie pracy
  • Był internat, będzie…
  • Walentynki w Zespole Szkół w Górze
  • Druga edycja programu „Szkolny Klub Sportowy”
  • DODR we Wrocławiu oraz PZDR w Górze zapraszają na szkolenie
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportSzykują się do matury

7 listopada 2017 r. czterdziestoosobowa grupa maturzystów z Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze, w ramach przygotowań do przyszłorocznej matury, udała się do Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie na spektakl „Ferdydurke” w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego z Warszawy. Scenariusz powstał na kanwie powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”, która jest obowiązkową lekturą na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Zdjęcie: Szykują się do matury


7 listopada 2017 r. czterdziestoosobowa grupa maturzystów z Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze oglądała w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie przedstawienie „Ferdydurke” , do którego scenariusz powstał na podstawie awangardowej powieści Witolda Gombrowicza. W spektaklu wystąpili aktorzy Teatru Polskiego z Warszawy.
Przedstawienie cieszyło się dużym powodzeniem wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Leszna i okolic. Sala wypełniona była ponad komplet.
Maturzyści mieli możliwość zapoznania się lub powtórzenia sobie wiadomości na temat jednej z lektur obowiązkowych na egzaminie maturalnym z języka polskiego.
Kolejna taka możliwość na przełomie lutego i marca, kiedy będą mogli obejrzeć „Tango” Sławomira Mrożka.
Wyjazd maturzystów z górowskiego technikum informatycznego, hotelarskiego, ekonomicznego i handlowego na spektakl zorganizowały polonistki Dorota Nowak, Inga Ozdoba-Stanek i Teresa Witkowska.MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.