Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Był internat, będzie…
  • Edukacja, informacja i promocja postaw prośrodowiskowych
  • Projekt czytelniczy-Moja ulubiona powieść
  • Przygotowania do obchodów
  • Koncert Walentynkowy w ZSO
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportIEW w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze

W dniach 13-17 listopada br. w wielu miejscach na świecie obchodzony jest International Education Week (IEW) - międzynarodowa inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu polegająca na promowaniu edukacji wielokulturowej, omawianiu programów wymiany międzynarodowej czy zapraszaniu osób mogących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie różnych perspektyw

Zdjęcie: IEW w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze


Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze w dniach 13-17 listopada 2017 roku włączył się w obchody International Education Week (IEW)- międzynarodowej inicjatywy amerykańskiego Departamentu Stanu. W tym czasie w szkołach planowane są organizacje wydarzeń, które zakładają promowanie edukacji wielokulturowej, omawianie programów wymiany międzynarodowej czy zapraszanie osób mogących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie różnych perspektyw.

Celebrowanie wydarzeń w górowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących związane było z podjęciem współpracy z Ambasadą Amerykańską, która zrealizowana została wcześniej chociażby w ramach dwóch studyjnych wizyt w Saint Louis oraz Nowym Yorku, wynikających z postulatów Szkoły Tolerancji (Centrum Edukacji Obywatelskiej) i ambasadorstwa w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Liderskie wyjazdy do Stanów Zjednoczonych stały się przyczynkiem do szerszych działań międzynarodowych oraz możliwością kooperacji z uwzględnieniem polskiej perspektywy i zwiększenia widoczności rodzimej placówki z Góry.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze mogli uczestniczyć w spotkaniu ze stypendystką Programu Fulbrighta – Panią Alexandrą Whittaker, pochodzącą z Nowego Jorku, a obecnie współpracującą z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielogodzinne rozmowy skupione były wokół wielokulturowości, społecznych, politycznych i przyrodniczych wiadomościach dotyczących USA, zagadnieniach współpracy międzynarodowej, podobieństwach i różnicach w obyczajowości czy też osobistych refleksjach wynikających z amerykańsko-polskiej perspektywy.

Omówienie spotkania w kuluarach przyniosło jeszcze jedną refleksję związaną z koniecznością zorganizowania kolejnej inicjatywy we współpracy z Panią Alexandrą Whittaker, tym razem rozszerzającą kontekst tematyczny o zagadnienia fotograficzne i filmowe, a także historyczną narrację wplecioną w muzealne i kuratorskie doświadczenia.

Więcej informacji na stronie Szkoły Tolerancji.

Przeprowadzone w górowskim liceum działania wpisały się także w projekt „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi” realizowany przez Amnesty International ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, którego głównym celem jest zbudowanie sieci świadomych liderów/liderek społeczeństwa obywatelskiego, przede wszystkim nauczycieli i nauczycielek oraz aktywistów i aktywistek, posiadających motywację i kompetencje, by mobilizować swoje lokalne społeczności na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy.

Ewelina Waląg

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.