Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Noc Bibliotek 2018 w Górze
  • Studia Podyplomowe – kierunki pedagogiczne w PCDNiPPP w Górze
  • „Noc Bibliotek” z udziałem SOSW
  • Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce
  • Program wyrównywania różnic miedzy regionami III w 2018 r.
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportBądźmy wolni od uzależnień

21 listopada 2017 r. w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu została przeprowadzona akcja profilaktyczno – wychowawcza „Bądźmy wolni od uzależnień”

Zdjęcie: Bądźmy wolni od uzależnień


W ramach akcji 78 uczniów klas pierwszych technikum i szkoły branżowej skorzystało z badań smokerlyzerem, który wskazuje poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczniowie mogli się również przekonać, jaki wpływ na zmysły mają substancje psychoaktywne, jak np. narkotyki czy leki. Doświadczenie oddziaływania tych środków było możliwe za pomocą narkogogli. Ponadto uczniowie zapoznali się z materiałami edukacyjnymi, a także uzyskali informacje dotyczące profilaktyki uzależnień.
Badanie przeprowadziła przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Górze wraz z pielęgniarką szkolną.
Działania profilaktyczne w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu odbywają się w szkole corocznie. Podobnie, jak w ubiegłych latach, również i w tym roku akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

Więcej zdjęć w galerii

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.