Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Bezpieczny i aktywny senior
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2018 roku
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sportBrązowi chłopcy

Drużyna reprezentująca Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze zajęła 3 miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców. Zawody z udziałem najlepszych ekip wyłonionych na podstawie rozgrywek strefowych odbyły się 23 listopada 2017 r. we Wrocławiu

Zdjęcie: Brązowi chłopcy


Trzyosobowa ekipa górowskiego Gimnazjum Dwujęzycznego w Górze występująca w składzie: Maciej Osmolski, Mikołaj Kruszka i Bartosz Zieliński, w fazie grupowej bez problemów zwyciężyła z SP 21 Wałbrzych 3:0 i GM 13 Wrocław 3:1. W ćwierćfinale gimnazjaliści po ciężkim boju zdołali pokonać GM Krzeszów 3:2, dzięki czemu awansowali do półfinału. W tej fazie rozgrywek młodzi górowianie zmierzyli się z zespołem AD Astra Milicz i niestety mimo ogromnego zaangażowania musieli uznać wyższość rywali przegrywając w stosunku 0:3. W meczu o 3 miejsce zdecydowanie pokonali Salezjańską Szkołę Podstawową w Lubinie 3:1.
W końcowej klasyfikacji finału wojewódzkiego drużyna Gimnazjum Dwujęzycznego w Górze zajęła 3 miejsce i otrzymała okolicznościowy puchar oraz brązowe medale. Wynik ten należny uznać za wielki sukces młodych górowskich badmintonistów, tym bardziej, że w rozgrywkach tak wysokiej rangi wystąpili po raz pierwszy.
Wyniki:
Faza grupowa: Gimnazjum Dwujęzyczne Góra - SP 21 Wałbrzych 3:0; GM Dw Góra - GM 13 Wrocław 3:1,
Ćwierćfinał: GM Dw Góra - GM Krzeszów 3:2,
Półfinał: GM Dw Góra - GM AD ASTRA Milicz 0:3,
Mecz o III miejsce: GM Dw Góra - Salezjańskia Szkoła Podstawowa w Lubinie 3:1
Ostateczna klasyfikacja finału wojewódzkiego:
I miejsce - Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie
II miejsce - Gimnazjum AD ASTRA w Miliczu
III miejsce - ZSO Góra (Gimnazjum Dwujęzyczne)

Wojciech Janicki

Więcej zdjęć w galerii

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.