Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Europejskie Dni Pracodawców 2017
  • KRUS PT Góra oraz DODR w Górze zapraszają
  • Zimowe utrzymanie dróg 2017/2018
  • Nowe druki legitymacji dla osób niepełnosprawnych
  • Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sport



„Narodowe Czytanie” uwieńczone

13 grudnia 2017 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu otrzymał list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Zdjęcie: „Narodowe Czytanie” uwieńczone


W środę, 13 grudnia 2017 r., Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu otrzymał bardzo miłą przesyłkę. Zawierała ona podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, za włączenie się do akcji Narodowego Czytania. Choć w tym przedsięwzięciu szkoła bierze udział już od kilku lat, to dopiero w tym roku pierwszy raz zgłosiła swój udział do Kancelarii Prezydenta RP. Opłacało się to w dwójnasób. Społeczność szkolna nie tylko miała sposobność wspólnego czytania ciekawego, choć czasami trudnego do zinterpretowania tekstu Stanisława Wyspiańskiego, ale otrzymała też miłe i motywujące podziękowania. Już teraz Ośrodek może obiecać, że w przyszłym roku również przyłączymy się do tego „wspaniałego święta polskiej literatury”. Oprócz listu z podziękowaniami do placówki dotarł okolicznościowy egzemplarz „Wesela” z wpisem od Pary Prezydenckiej. Jest on pięknie wydany. Poza tekstem znajdują się tam inne elementy twórczości Stanisława Wyspiańskiego, np. autoportret artysty, fragmenty polichromii „Nasturcje”, autograf rzutu sytuacyjnego dekoracji i pocztówki z lwowskiej prapremiery dramatu. Książka stanie na honorowym miejscu w bibliotece szkolnej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu.

Katarzyna Kowaluk





Plik do pobrania: podziekowania_prezydenta.pdf



MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.