Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
  • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

  • Nowe druki legitymacji dla osób niepełnosprawnych
  • Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
  • Starosta Górowski informuje
  • PT KRUS w Górze informuje
  • AKTYWNY SAMORZĄD - 2018 ROK
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sport„Od Solidarności do III Rzeczpospolitej”

Magdalena Nowakowska, Wiktoria Chojnacka i Anna Łukaniuk, uczennice klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Górze, będą reprezentować powiat górowski w II etapie XVIII Konkursu Historycznego „Od Solidarności do III Rzeczpospolitej”

Zdjęcie: „Od Solidarności do III Rzeczpospolitej”


Organizatorami konkursu są: Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz ZSP 17, ZSP 21 , SP 71 we Wrocławiu. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.
Konkurs skierowany jest do uczniów województwa dolnośląskiego i składa się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i finałowego.
Eliminacje szkolne do konkursu odbyły się 29 stycznia 2018 r. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 21 pytań dotyczących wydarzeń z lat 80-tych i początku 90-tych XX wieku.
Magdalena, Wiktoria i Anna zdobyły największą liczbę punktów, dzięki czemu pomyślnie zakończyły pierwszy etap konkursu i wystąpią w etapie powiatowym i dolnośląskim. Opiekunem merytorycznym uczennic górowskiego liceum jest nauczyciel historii i wos Tomasz Woźniczka.
Etap powiatowy konkursu odbędzie 17 lutego 2018 r. w siedzibie ZSP 17 we Wrocławiu.

Tomasz Woźniczka
MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.