Powiat górowski
 • Powiat górowski
 • Powiat górowski
 • Powiat górowski
AKTUALNOŚCI - POWIAT STRONA GŁÓWNA COFNIJ WYSZUKAJ KONTAKT

 • Krus przypomina
 • Straciłeś kartę? Nie ryzykuj!
 • Stanisław Jabłoński nie żyje
 • XXV Europejskie Dni Dziedzictwa
Aktualności - powiat

Aktualności - oświata

Aktualności - kultura

Aktualności - sport


Bezpieczne wakacje

Dla uczniów rozpoczęły się wakacje a dla dorosłych czas urlopów – czas odpoczynku – ważne aby był to bezpieczny odpoczynek – bezpieczne wakacje.

Aby bezpiecznie spędzić wakacje podajemy najważniejsze adresy internetowe i telefony, z których skorzystanie może znacząco podnieść stan bezpieczeństwa podczas wakacji:

Sprawdzenie organizatora wypoczynku letniego – internetowa baza prowadzona przez MEN z informacjami o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku.
 

Sprawdzenie aktualności badań technicznych autokaru i jego ubezpieczenia - wystarczy wpisać numer rejestracyjny autokaru

Poradnik bezpiecznego wypoczynku – aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku wydany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie „BEZPIECZNA WODA” – informator akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Pozyskanie wiedzy o substancja psychoaktywnych

Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990,


Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży.

Numery alarmowe


Warto pamiętać także o:
 • odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
 • bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.mfa.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ipolak,
 • rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,
 • adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególnie ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek - wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
 • sprawdzaniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.

Porady Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej:

Patent na Bezpieczne Wakacje:
Patent na Bezpieczne Wakacje - to ulotka wydana przez Panstwową Inspekcję Sanitarną zawierająca kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje.
Życzymy słonecznych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 Opracowano na podstawie materiałów Ministerstwa Edukacji Narodowej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz własnych.

MAPA STRONY NEWSLETTER NAPISZ DO STAROSTWA KANAŁ RSS LOGOWANIE
Starostwo Powiatowe w Górze, 56-200 Góra, ul. Mickiewicza 1, Tel. 65/544 39 00, faks 65/543 35 11, e-mail:sekretariat@powiatgora.pl Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.