Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Górze informuje, że w dniach 17-21 maja 2021 r. na terenie całego kraju prowadzone są ćwiczenia RENEGATE/SAREX-21, w których udział biorąSiły Zbrojne RP oraz administracja rządowa i samorządowa. Na terenie powiatu mogą zostać włączone syreny alarmowe w ramach systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej.

W związku z powyższym na terenie Powiatu Górowskiego w dniu 20 maja br. może nastąpić uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie sygnału „OGŁOSZENIE ALARMU" sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut informujący o zagrożeniu oraz „ODWOŁANIE ALARMU” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut odwołujący zagrożenie.

Wyemitowanie dźwięków uzależnione jest od informacji przekazanych przez organizatorów ćwiczenia.

iodo@amt24.biz