28 czerwca 2021 r.  zawarto umowę  pomiędzy Powiatem Górowskim reprezentowanym przez: Annę Kolibek – Starostę Górowskiego, Andrzeja Rogalę – Wicestarostę Górowskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu – Wiesława Pospiecha a Firmą GEOBID spółka z o. o. z siedzibą w Katowicach,  reprezentowaną przez: mgr inż. Krzysztofa Borysa – Prezesa Zarządu

Przedmiotem umowy jest usługa  w zakresie serwisu i nadzoru autorskiego nad prawidłowością funkcjonowania geoportalu powiatu górowskiego wraz z wdrożonymi modułami:

• Moduł podstawowy (mapowy, dostępu do EGiB, obsługi wykonawców),
  • Moduł płatności elektronicznych,
  • Moduł zamawiania materiałów zasobu,
  • Moduł narad koordynacyjnych,
  • Moduł rzeczoznawcy,
  • Moduł komornika,
  • Moduł Automatycznych eksportów danych wektorowych,
  • Moduł automatycznych eksportów danych rastrowych.

Umowa będzie realizowana w okresie od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. Wynagrodzenie za czynności wymienione w umowie strony ustaliły w formie ryczałtowej w wysokości  5625,21 zł brutto

Zachęcamy mieszkańców powiatu górowskiego  do załatwiania spraw urzędowych z zakresu geodezji  i kartografii przez Internet. Wystarczy zarejestrować się on-line aby składać wnioski oraz odbierać gotowe dokumenty (mapy ewidencyjne, zasadnicze, wypisy, wyrysy oraz inne dokumenty geodezyjne). To wszystko bez wychodzenia z domu. Dostęp do e-usług jest możliwy pod adresem http://gora.geoportal2.pl/ lub bezpośrednio ze strony Starostwa Powiatowego w Górze. Po dokonaniu rejestracji i założeniu konta w Geoportalu Powiatu Górowskiego możliwe jest złożenie przez inwestora lub projektanta wniosku o przeprowadzenie narady koordynacyjnej ZUD oraz zamówienie następujących dokumentów:

- mapa ewidencyjna – w postaci drukowanej lub elektronicznej ,

- mapa zasadnicza – w postaci drukowanej lub elektronicznej,

- dane bazy Rejestru Cen Nieruchomości,

- inne materiały pochodzące z powiatowego zasobu dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Po dokonaniu pełnej autoryzacji konta, polegającej na weryfikacji podpisu za pomocą Profilu Zaufanego, możliwe jest złożenie wniosku o udostępnienie:

- wypisu i wyrysu,

- wypisu z wykazu podmiotów i wykazu działek ewidencyjnych,

- zbioru danych ewidencji gruntów i budynków (zbiór pełny bądź wybrane obiekty),

- innych rejestrów sporządzanych na podstawie bazy EGiB,

Innymi usługami realizowanymi przez Geoportal Powiatu Górowskiego są moduły dostępne w trybie chronionym, dotyczące obsługi:

- wykonawców prac geodezyjnych,

- zapytań komorniczych,

- przeprowadzania internetowych narad koordynacyjnych ZUD.

iodo@amt24.biz