Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Powiat Górowski w ramach przedsięwzięcia „Laboratoria Przyszłości” otrzymał środki  w wysokości 30 000,00 zł dla Szkoły Podstawowej Specjalnej w Wąsoszu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.

„Laboratoria Przyszłości”, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dzięki przekazanym środkom, Szkoła Podstawowa Specjalna w Wąsoszu, w 2022 r. została doposażona w nowoczesny sprzęt, m.in. drukarkę 3D, roboty Photon i mikrokontroler- zestaw Forbot Mistrz Arduino, aparat Canon wraz zestawem oraz stabilizatorem gimbal, statyw oświetleniowy, stację lutowniczą, maszynę do szycia wraz zestawem igieł, nożyczek, szpilek oraz szydełek do szycia, notebook, mikrofony, zestawy bezprzewodowe z mikrofonem.

Realizowany od jesieni 2021 r. program „Laboratoria Przyszłości” to największa w historii inwestycja państwa polskiego, w nowoczesną edukację - około miliard złotych trafiło już do blisko 12 tysięcy szkół podstawowych w całym kraju na budowanie kompetencji przyszłości; kreatywności, pracy zespołowej, umiejętności praktycznych i technicznych wśród dzieci i młodzieży.

Samorządy otrzymały na każda szkołę od 30 000 zł do nawet kilkuset tysięcy (w zależności od liczby uczniów).

Na terenie Dolnego Śląska udział w programie „Laboratoria przyszłości” wzięło 715 szkół podstawowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, którym przyznano wsparcie finansowe w łącznej kwocie 67 673 980,00 zł.,  ze wsparcia skorzysta 208 026 uczniów.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz