Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

6 lutego 2024  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu świętowano Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

  

Internet daje wspaniałe możliwości rozwoju zainteresowań, nauki oraz ciekawego  spędzenia czasu wolnego,  jednak wymaga rozsądnego korzystania z jego zasobów.

Podczas lekcji otwartej uczniowie mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z zakresu aktualnej problematyki bezpieczeństwa w sieci czy sposobów pozytywnego wykorzystywania internetu. Poznali wiele niebezpiecznych zjawisk, z którymi można spotkać się w sieci.  Rozmawialiśmy o groomingu, hejtingu, trolingu, stalkingu, cyberprzemocy, piractwie, konieczności zabezpieczania swoich danych oraz zasobów komputerowych czy uzależnieniu od internetu.

 

Liliana Barwińska

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz