Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

W Gminnym Ośrodku Domu Kultury w Niechlowie 14 lutego 2024 r. odbyło się  uroczyste odczytanie wyników XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym „Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego” organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Górze wchodzący skład zespołu placówek PCDNiPP-P w Górze. Konkurs jest współorganizowany przez Zespół: Szkoła Podstawowa imienia Armii Krajowej i Przedszkole w Niechlowie. Podsumowanie było częścią święta szkoły - Obchodów Dnia Patrona pn. „Był kiedyś inny świat, miłość bez tchu…”

 

Wśród honorowych gości obecni byli członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Lesznie płk Daniel Katarzyński, Barbara Piwońska, Andrzej Gumienny i Zenon Jóźwiak.

Powiat Górowski reprezentowała Mariola Szurynowska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Górowskiego, która w imieniu Starosty Górowskiego Urszuli Szmydyńskiej przekazała podziękowania za współpracę z Powiatem Górowskim oraz list gratulacyjny na ręce dyrektor szkoły Anny Majer m.in. za organizację wspaniałej i wzruszającej uroczystości patriotycznej.

Obecni byli także przedstawiciele Urzędu Gminy Niechlów i jednostek organizacyjnych gminy, rodzice oraz społeczność szkolna na czele z Panią dyrektor.

W czasie obchodów nastąpiło odczytanie listy laureatów XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym „Armia Krajowa siłą zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego”. Szczegółowe wyniki przedstawiła Maria Chomicz-Zych inicjatorka i organizatorka konkursu z ramienia PCDNiPP-P w Górze. Listę laureatów, można pobrać klikając w ten link.

W konkursie uczestniczyło: 146 uczniów. Do finału komisje szkolne zakwalifikowały 106 prac z następujących szkół:

Liceum Ogólnokształcące w Górze,

Zespół Szkół w Górze.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnoborsku,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoskach,

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu,

Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze,

Szkoła Podstawowa nr 3 w Górze,

Szkoła Podstawowa w Irządzach,

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Niechlowie,

Zespół Szkół Podstawowych w Sicinach,

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach,

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie,

Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo we Wrocławiu,

Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnicy,

Szkoła Podstawowa nr 7 we Wrocławiu,

Zespół Edukacyjny nr 10 w Zielonej Górze.

Głos zabrał także dyrektor PCDNiPP-P w Górze Bernard Bazylewicz, który podziękował dyrektor Annie Majer za kontynuowanie współpracy rozpoczętej przez jej poprzedników przy współorganizacji konkursu m.in. poprzez jego promocję, uroczyste odczytywanie listy laureatów oraz każdorazowe coroczne przygotowanie wystawy pokonkursowej  w holu szkoły. Wystawę w tym roku można oglądać do końca lutego. Dyrektor zaprosił gości i laureatów na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 5 czerwca 2024 r. w Domu Kultury w Górze. Powiedział, że sponsorami nagród m. in. jest Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz wszystkie gminne samorządy powiatu górowskiego, a od kilku lat także dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz