21 marca, w Pierwszym Dniu Wiosny oraz w Światowy Dzień Zespołu Downa odbyła się I edycja Biegu Kolorowej Skarpetki zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Wąsoszu.

Patronat nad imprezą objęli Starosta Górowski Urszula Szmydyńska oraz Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, dzięki których ofiarności możliwe było zakupienie pamiątkowych medali, słodyczy, napojów oraz drobnych upominków dla uczestników.

W imprezie obok wychowanków SOSW w Wąsoszu wzięli udział również uczniowie z placówek oświatowych z gminy Wąsosz: Publicznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu, Szkoły Podstawowej w Czarnoborsku oraz Przedszkola Samorządowego i Klubiku Dziecięcego w Wąsoszu. Swoją obecnością w tym wyjątkowym wydarzeniu zaszczycili też przedstawiciele Zarządu Uniwersytetu III Wieku w Wąsoszu. Wszyscy radośnie pokonali wyznaczoną trasę biegu, a potem mieli okazję do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na gości czekał słodki poczęstunek oraz zajęcia kreatywne zorganizowane przez panie bibliotekarki z SOSW oraz Biblioteki Publicznej w Wąsoszu. Wiosenne święto na długo zapadnie w pamięci wszystkich uczestników, dlatego już teraz planowana jest kontynuacja tej wspaniałej inicjatywy w kolejnych latach.

iodo@amt24.biz