Gminy
Góra, Wąsosz, Niechlów, Jemielno

Rozpoczynasz działalność gospodarczą i nie jesteś pewny, jakie są twoje obowiązki wobec ZUS? Chcesz wiedzieć jak skontrolować pracownika na „chorobowym”?  A może wysyłasz pracowników do pracy za granicę i chcesz się dowiedzieć, jakie są przepisy dotyczące ubezpieczeń społecznych? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas bezpłatnych szkoleń przygotowanych przez ZUS.

- Osoby, które rozpoczynają dopiero działalność gospodarczą często nie mają pojęcia jak zgłosić samego siebie do ubezpieczeń społecznych a potem swoich pracowników, więc tym razem spotkania z naszymi ekspertami zostały przygotowane właśnie dla nich – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Z naszych obserwacji wynika, że najwięcej problemów z poprawną interpretacją przepisów mają przedsiębiorcy delegujący swoich pracowników za granicę stad też jedno z naszych szkoleń jest poświęcone temu tematowi – dodaje Kowalska-Matis.

Szkolenia zostały przygotowane w ramach Dnia Przedsiębiorcy.

Na szkolenia obowiązują zapisy.

Według rzeczniczki, wystarczy kliknąć w link żeby zgłosić swoje uczestnictwo w szkoleniu. Wszystkie szkolenia są bezpłatne.

  1. e-szkolenie - Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, dokumentacja ubezpieczeniowa - ZUS
  2. e-szkolenie - Zbiegi tytułów do ubezpieczenia. Działalność gospodarcza plus inne tytuły - ZUS
  3. e-szkolenie - obsługa e-Płatnika na PUE ZUS - ZUS
  4. e-szkolenie - Kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich - ZUS
  5. szkolenie stacjonarne - Zasady ustalania właściwego ustawodawstwa dla pracowników i osób prowadzących działalność poza granicami Polski - ZUS
  6. dyżur telefoniczny 12 czerwca – w godz. 10.00-12.00 - Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej, dokumentacja ubezpieczeniowa - ZUS

Źródło: Informacja prasowa ZUS

Placówka
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
ADRES
ul. Mickiewicza 1
56-200 Góra
telefon
65/544 39 00
fax
65/543 35 11
e-mail
sekretariat@powiatgora.pl
Inspektor Ochrony Danych
Tomasz Wadas
iodo@amt24.biz